нитрилна Ракавици

Краток опис:

Nitrile Gloves Nitrile gloves. 100% Latex Free, No allergy. More exceeding feature of puncture-resistance, anti-bacteria’s penetration, chemical-proof. Durable & Flexible, Surface-textured, Soft feeling, Comfortable donning. Tapered cuff is easy for donning and operating. CE Certification, FDA 510K Listing. EN-374 Resistance to Chemical Attack Certification. CHEMO Certification. Nontoxic, Harmless and Odorless. Choiceness Formula, Advanced Technology, Soft Feel, Comfortable, Skid Re...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  нитрилна ракавица s

  • Нитрилна ракавици.
  • 100% латекс, Не алергија.
  • Повеќе надминува карактеристика на пункција отпор, пенетрација анти-бактерии, хемиски доказ.
  • Трајни и флексибилни, Површинска текстура, мек чувство, Комфорни donning.
  • Заострените манжетната е лесно за donning и работење.
  • CE сертификација, ФДУ 510K котација.
  • EN-374 Отпорност на хемиски напад сертификација.
  • Chemo сертификација.
  • Токсични, безопасни и без мирис.
  • Choiceness Формула, напредна технологија, меки се чувствуваат, удобно, нелизгчка и флексибилни.
  • На производи се користат во областа на медицински преглед, стоматологија, прва помош, здравствена заштита, итн
  • Подобра заштита и физички имот, подобро од латекс ракавици.
  • Прав бесплатно ракавици донесат посебни технологија на производство, кои нудат подобра заштита.
  • Нитрилна ракавица е најновата генерација на ракавици; тоа е направена од синтетички нитрилна гума. Во споредба со латекс ракавици, тоа е повеќе од карактеристика на пункција отпор, пенетрација анти-бактерии, хемиски доказ и долго траење, обезбедување подобра заштита на корисниците. Во моментов, ракавици нитрилна биле широко се користи во сите поголеми лаборатории, истражувачки агенции, болници, клиники, sanitariums и медицинските установи, и доби високи пофалби од страна на корисниците. Нитрилна ракавици се замена на традиционалните латекс ракавици и да биде најдобриот избор за научните и медицинските институции.
  • На производи се ракавици.

  Пакување: Во согласност со барањата на клиентите
  Видови: Буре слободен, бела и сина боја.
  Големина: XS, S, M, L, XL Vitrile Редовна ракавица
  Сина


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи